• O materskej škole

Vedúca šk. jedálne - Jana Markovičová
      Kuchárka - Adriana Macháčová
      Školníčka - Martina Šturmová

Materská škola sa nachádza v obci Rumanová. Právnou subjektivitou je ZŠ s MŠ Rumanová 308. Zriaďovate
      ľom je obec Rumanová. Budova je spoločná so základnou školou. Je trojpodlažná. MŠ sa nachádza na treťom podlaží v dvoch triedach s jednou spálňou, kúpeľňou, kabinetom pre učiteľky a skladom pre pomôcky. Na druhom podlaží je šatňa detí, kuchyňa, jedáleň, miestnosť pre školníčku, miestnosť pre administratívu, riaditeľňa.  Na prvom podlaží sa nachádzajú pivničné a skladové priestory, kotolňa. Budova má zrekonštruované sociálne zariadenia pre MŠ, vymenené plastové okná, dvere, vynovené interiérové priestory a pristavenú novú telocvičňu.
      V prostredí materskej školy vytvárame podmienky pre celkovú pohodu detí. Vďaka vymaľovaniu tried, zakúpením detského nábytku, skriniek do kúpeľne, kobercov, učebných pomôcok, hračiek je naša materská škola v súčasnej dobe modernejšou, plne vyhovujúcou pre rozvoj detí predškolského veku s dôrazom na ich individuálne potreby.
      Hrové a pracovné centrá v triedach sú umiestnené v priestore, ktorý je vybavený účelovo a slúži na spontánne hry detí a učiteľkou plánovanú a riadenú výchovno-vzdelávaciu činnosť.
      Školská jedáleň je zriadená na   prípravu, výdaj, konzumáciu jedál a nápojov pre deti v čase ich pobytu v materskej škole.

Celodenné vzdelávanie a výchovnú starostlivosť zabezpečujú dve učiteľky. Organizačný poriadok a denný  režim  je   vypracovaný    v    súlade   s  požiadavkami    detí,   vzhľadom  na individuálne potreby detí a podmienky materskej školy. Pre výchovno-vzdelávací    proces   sú zabezpečené učebné pomôcky, audiovizuálna technika. Úlohy a ciele plánujeme v súlade so  Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie,  pedagogicko-organizačnými pokynmi na šk. rok 2023/2024  a Školským vzdelávacím programom  "Čarovná ceruzka Evička", zameraným na jemnú motoriku a grafomotoriku. Cielené vzdelávacie aktivity sú dopĺňané projektami, zážitkovým učením, krúžkami a aktivitami podľa Plánu práce.